Analiza w kierunku niedoczynności tarczycy

Study Case: Analiza wyników w kierunku rozwoju niewydolności tarczycy

Polub nasz fanpage

Udostępnij!

Facebook
WhatsApp

Analiza wyników w kierunku oceny czynników powodujących rozwój niewydolności tarczycy

Aby określić podłoże niewydolności tarczycy należy przeanalizować kilkanaście czynników prowadzących do nadczynność, niedoczynność  lub choroby autoimmunologicznej tarczycy.
Celem analizy jest

  1. Przekazanie informacji klientowi w jakim stadium funkcjonalnym jest jego tarczyca oraz jakie mogą być konsekwencje pozostawienia jej w takim stanie
  2. Wskazanie, co należy zrobić, aby narząd ten mógł ponownie prawidłowo pracować, a organizm był w stanie prawidłowo zarządzać hormonami, które warunkują równowagę całego organizmu

Pokażę, na dwóch przykładach jak odczytując wyniki z analizatora kwantowego wg pewnego klucza, można wskazać prawdopodobieństwo zagrożenia niedoczynnością tarczycy i jakie czynniki powodują deregulację tego narządu.

Czytasz artykuł, który jest częścią szkolenia. Kliknij, aby otrzymać dostęp do pełnego nagrania. Dostęp zostanie wysłany poprzez platformę messanger(facebook).

Tendencja do rozwoju niedoczynności tarczycy na podłożu nerwicy wegetatywnej prezentacja

W tym celu analizie poddane zostaną następujące raporty: raport układ hormonalny, tarczyca, puls serca, funkcje wątroby, układ krążenia, otyłość

W pierwszej kolejności należy przeanalizować raport dotyczący funkcjonalności gruczołów produkujących hormony. W celu określenia funkcjonalności gruczołu tarczycy w aspekcie nerwicy wegetatywnej bierzemy pod uwagę 2 parametry z tego raportu tj. stan gruczołu tarczycy oraz stan nadnerczy. Jeżeli oba wskaźniki przesuną się w lewo świadczy to o osłabieniu funkcjonalnym gruczołów i deregulacji tarczycy na podłożu nerwicowym. Potwierdzeniem tego stanu mogą być wyniki w raporcie ze wskaźnikiem „chwiejność wegetatywna”.

Następnie w celu określenia poziomu zaburzenia funkcjonalnego tarczycy, na podłożu zaburzeń emocjonalnych i nerwicowych, analizujemy raport „Tarczyca”. Wskaźniki tego raportu jednoznacznie pokazują czy tarczyca musi wyprodukować dodatkowe hormony FT4, których konwersja do Ft3 jest zaburzona na podłożu podwyższonej produkcji kortyzolu. Wynik podwyższonego FT3, będzie także potwierdzeniem wzrostu poziomu kortyzolu, którego wysoki poziom unieczynnia hormon FT3, zmuszając tarczycę do zwiększonej produkcji Tyroksyny. Jeżeli wynik Ft3 jest w normie świadczy to o braku zagrożenia w stosunku do tarczycy na podłożu stanów zapalnych ogólno tkankowych, co  nie wyklucza możliwości rozwoju takiej dysfunkcji, zwłaszcza gdy testuje się zaburzony poziom hormonu Ft4

Aby określić w jakim stopniu zaburzenia nerwicowe oddziałują na funkcjonalność tarczycy warto określić poziom osłabienia serca, także na podłożu emocjonalnym. Ponieważ te dwa narządy są od siebie bardzo zależne i bardzo często dochodzi do niedoczynności tarczycy w wyniku osłabionej pracy serca i słabe serce staje się podłożem do osłabienia pracy tarczycy, należy przeanalizować raport Puls serca. Jeżeli w punkcie 1-wszym”stan emocjonalny serca” wskaźnik będzie na prawo tzn., że doszło do zaburzeń tego narządu na podłożu emocjonalnym, co może skutkować osłabienie pracy tarczycy i mogą pojawić się kołatania serca.

Obok serca narządem, który trzeba zweryfikować w aspekcie czynników osłabiających pracę tarczycy na podłożu nerwicowym, jest wątroba. W raporcie dotyczącym tego narządu w punkcie energia otrzymujemy informacje, czy narząd ten w zakresie produkcji energii działa prawidłowo, czy też stanowi podłoże zaburzenia pracy tarczycy. Hormony tarczycy zarządzają gospodarką tlenową, w związku z czym zbyt zatoksyczniona wątroba, a tym samym krew, będą stanowiły przeszkodę dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. 

Wynikiem właściwej pracy wątroby jest jakość krwi, natomiast  stopień regulowania gospodarki hormonalnej, poziom dotlenienia krwi oraz siła przepływu krwi do serca i mózgu są uwarunkowane od funkcjonalności tarczycy, która zarządza tlenem i jego dostawą do komórek. Funkcjonalności te możemy zweryfikować  wynikami w raporcie „Układ krążenia”.

Ważnym aspektem w diagnostyce zaburzeń pracy tarczycy na podłożu nerwicowym jest tzw. zespół metaboliczny X. Osoby cierpiące na nadwagę, zaburzenia w produkcji cholesterolu oraz insulinooporność wykazują bardzo często niedoczynność tarczycy. Ma to bezpośredni związek z kompulsywnym jedzeniem na podłożu stresowym oraz problemami z prawidłowym metabolizmem na poziomie komórkowym, wynikającym z niedoborów witaminowych, minerałowych  i enzymatycznych. Stres powoduje u wielu znerwicowanych osób  tzw. otyłość brzuszną, która jest charakterystyczna dla mężczyzn z silnie rozwiniętym pierwiastkiem kobiecym- nadwrażliwość emocjonalna, oraz u kobiet żyjących w ciągłym zamartwianiu się i byciu gorszą. Analizę w tym temacie można przeprowadzić za pomocą Raportu Otyłość.

Analiza w kierunku rozwoju niewydolności tarczycy

Czytasz artykuł, który jest częścią szkolenia.
Kliknij, aby otrzymać bezpłatny dostęp do pełnego nagrania.

Dostęp zostanie wysłany poprzez platformę messanger (facebook).

Osłabienie gruczołu tarczycy na podłożu stanu zapalnego w układzie kostnym

W tym celu analizie poddane zostaną następujące raporty:
gęstość mineralna kości, choroby reumatyczne, indeks wzrostu kostnego, układ hormonalny, tarczyca, aminokwasy, płuca, nerki, minerały, witaminy,

Ponieważ tarczyca, jako gruczoł produkuje kalcytoninę, której zadaniem jest wprowadzanie wraz z Wit. K2 jonów wapnia do struktur kostnych, funkcjonalność tarczycy w gospodarce wapniowej jest bardzo istotna. Co prawda kalcytonina jest produkowana także przez inne tkanki, ale tarczyca jest jej bogatym źródłem. Aby ocenić czy doszło do zaburzenia tarczycy na podłożu stanu zapalnego w układzie kostnym, należy przeanalizować szereg raportów.

W raporcie gęstość mineralna oraz choroby reumatyczne można ustalić czy doszło do zaburzenia gospodarki wapniowej. Można także ocenić czy zmiany odwapnień dotyczą lędźwi, miednicy czy też wynikają z zanieczyszczenia krwi np. patogenami. Ważnym aspektem jest  także uwzględnienie obecności stanów reumatycznych. Ta informacja jest istotna w kierunku diagnostyki chorób autoimmunologicznych takich jak RZS. 

Aby ustalić możliwość  regeneracji układu kostnego należy wskazać poziom osteokalcyny czyli tzw. białka budulcowego. Jego niedobór także będzie w sposób pośredni oddziaływał na funkcjonalność tarczycy. 

Analizując wpływ stanów zapalnych w układzie kostnym należy ocenić wyniki w raporcie „Gospodarka hormonalna” . Należy uwzględnić analizę gruczołu tarczycy oraz przytarczyc. Oba te gruczoły istotnie współpracują ze sobą w zakresie gospodarki wapniowej i dysfunkcja jednego z nich będzie powodowała zaburzenie funkcjonalne drugiego. 

Potwierdzeniem stopnia osłabienia lub pobudzenia funkcjonalności tarczycy będzie raport „Tarczyca”, w którym to odczytamy zdolność tarczycy do produkcji hormonów, jak również tendencję do stanów autoimmunologicznych na podłożu zapalnym.

Biorąc pod uwagę funkcjonalność przytarczyc oraz tarczycy należy uwzględnić raport „Płuca” albowiem to on wskaże nam, czy doszło do osłabienia tych dwóch gruczołów w wyniku infekcji wziewnych. Ponieważ na funkcjonalność tarczycy i stan układu kostnego wpływa funkcjonalność nerek, również ten raport należy przeanalizować chcąc ocenić wpływ stanów zapalnych w układzie kostnym na funkcjonalność tarczycy.

Aby określić na ile układ kostny jest zubożały w substancje budulcowe takie jak aminokwasy, należy przeanalizować raport „ Aminokwasy” Na podstawie wyników dla lizyny będzie można określić czy poziom zaawansowania stanu zapalnego w organizmie jest wysoki oraz czy istnieje zagrożenie problemem w regeneracji układu kostnego.

Analiza w kierunku rozwoju niewydolności tarczycy

Czytasz artykuł, który jest częścią szkolenia.
Kliknij, aby otrzymać bezpłatny dostęp do pełnego nagrania.

Dostęp zostanie wysłany poprzez platformę messanger (facebook).

Podsumowanie

Analiza powyższych czynników powodujących zaburzenie funkcjonalne tarczycy, pokazuje tylko maleńki zakres w jakim tarczyca może być zagrożona. W praktyce diagnostyka dysfunkcji tarczycy może być przeprowadzana w min. 21 wariantach. Biorąc pod uwagę wszechstronne oddziaływanie tarczycy na organizm człowieka można powiedzieć, że wczesne rozpoznanie chorób prowadzących do rozwoju zaburzeń funkcjonalnych tarczycy, może zapobiec powstaniu całej lawiny chorób. Trudność diagnostyki przyczynowej tarczycy polega na pokrywaniu się wielu objawów i rozwoju tzw. chorób towarzyszących czyli cukrzycy, której towarzyszy otyłość, podwyższony poziom cholesterolu czy niewydolność serca. W konsekwencji powoduje to, konieczność stosowania przez chorego dożywotnio leków, a one tuszują pierwotne czynniki zaburzeń funkcjonalnych tarczycy. Dlatego, im wcześniej nastąpi rozpoznanie niewydolności tarczycy, tym łatwiej jest zapobiegać rozwojowi chorób towarzyszących. Trzeba także pamiętać, że sztuczne hormony tarczycy, podobnie jak insulina, mają swoje działania uboczne i należy robić wszystko, aby ograniczać do minimum konieczność ich stosowanie.

Otrzymuj ważne informacje!

Zależy Ci na rzetelnej wiedzy i chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapisz się na newsletter wpisując poniżej swój email. 

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z informacjami zawartymi w polityce prywatności oraz regulaminie strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dane przetwarzane są przez firmę Aurum Instytut Medycyny Holistycznej zgodnie z informacjami zawartymi w polityce prywatności oraz regulaminie strony.

Otrzymuj ważne informacje!

Zależy Ci na rzetelnej wiedzy
i chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami?
Zapisz się na newsletter wpisując poniżej swój email.

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z informacjami zawartymi w polityce prywatności oraz regulaminie strony.

Formularz kontaktowy​​

Masz pytanie? Wypełnij formularz, a my w ciągu 48h skontaktujemy się z Tobą.

Dane przetwarzane są przez firmę Aurum Instytut Medycyny Holistycznej zgodnie z informacjami zawartymi w polityce prywatności oraz regulaminie strony.